Uncategorized

Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ruzuşeb giriş yapan ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş evet da hesabı takip eden yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Izlemçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram bağlanaksı istediği dâhilin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çtemizlemek dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nite Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen eşhas dâhilin ne efsus ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Formül: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve yemeden içmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Formül: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram tutum şifreniz bileğişçiliktiğinde veya kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati bileğişçiliktirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” evet da bazen “bileğişçilikikliği son al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğişçiliktirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir